Kolejna ewakuacja harcerzy. Obóz zakończony przed czasem

W działaniach uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)

Organizatorzy zdecydowali o zakończeniu przed czasem obozu harcerskiego w Hucie w pow. ostrowskim (Wielkopolskie), który w czwartek wieczorem w związku z ulewnymi deszczami ewakuowali strażacy. Nie było osób poszkodowanych, wszystkie dzieci miały zapewniony nocleg.

ZHP razem z Obywatelami RP chce stworzyć portal nt. znaku Polski Walczącej

Zastępczyni naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego skierowała do instruktorów list w związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu powstania...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, w obozowisku były w sumie 53 osoby, w tym 42 dzieci w wieku 8-12 lat i dwójka 17-latków, mieszkańcy woj. dolnośląskiego.

Strażacy przewieźli 51 osób, w tym siedmioro opiekunów, do pobliskiej szkoły. Natomiast dwoje opiekunów zostało na miejscu, żeby razem ze strażakami i policją zabezpieczyć wartościowe przedmioty.

„Dzieci noc spędzą w szkole. Organizatorzy podjęli decyzję o rozwiązaniu obozu. Warto podkreślić, że pomimo dosyć młodego wieku opiekunów, podjęli oni bardzo dojrzałą, rozsądną decyzję o ewakuacji obozu. Dzięki temu nie było żadnych osób poszkodowanych” – zaznaczył Brandt.

W działaniach uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej. Ewakuacja zakończyła się po godzinie 22.

W sumie w regionie po burzach i intensywnych opadach deszczu strażacy interweniowali około 50 razy. Głównie były to wyjazdy w celu wypompowania wody z podtopionych obiektów oraz do przewróconych lub pochylonych drzew.

źródło:

Zobacz więcej