RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Stocznia Gdańska wraca w polskie ręce. Podpisano umowę w sprawie odkupienia zakładu

Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu nie zdradza, za jaką kwotę agencja odkupiła stocznię (fot. arch. PAP/Dominik Kulaszewicz)
Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu nie zdradza, za jaką kwotę agencja odkupiła stocznię (fot. arch. PAP/Dominik Kulaszewicz)

Najnowsze

Popularne

Stocznia Gdańska wraca w polskie ręce. Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała w Warszawie umowę w sprawie odkupienia zakładu z rąk ukraińskiego inwestora.

Polskie stocznie budują okręt dla szwedzkiej Marynarki Wojennej

Stocznie z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Nauta i Stocznia Wojenna w Gdyni budują okręt wywiadowczy dla Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej....

zobacz więcej

Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok powiedział, że celem było nie tylko przejęcie stoczni, ale też zadbanie o jej rozwój.

Chodziło o to, by środki przeznaczone na stocznię mogły być wykorzystane zarówno na wykupienie akcji od ukraińskich właścicieli, jak i na głęboką modernizację technologiczną i koncepcyjną, a także na inwestycje w systemy produkcyjne i systemy jakości po to, żeby Stocznia Gdańska mogła naprawdę nowocześnie produkować.

Andrzej Kensbok zapewnił, że zatrudnienie w stoczni zostanie utrzymane, a w niektórych obszarach – zwiększone. Obecnie łączne zatrudnienie w dwóch podmiotach tworzących stocznię to około 840 osób.

Jest plan utworzenia szkoły, która będzie kształciła operatorów maszyn, na przykład automatów spawalniczych. Trwają też zabiegi o pozyskanie specjalistów menedżerów z branży okrętowej i handlowej.

Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu nie zdradza, za jaką kwotę Agencja Rozwoju Przemysłu odkupiła stocznię, wskazując na poufność zawartej umowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej