Konstruował bomby i wyznawał ideologię Hitlera. Brytyjski nastolatek skazany

Nastolatek najbliższe kilka lat spędzi w areszcie dla młodocianych (fot. CTP/ tt/Matthew Collins)

Jack Coulson, brytyjski nastolatek, który jawnie opowiadał się za ideologią nazistowską oraz posiadał instrukcje potrzebne do produkcji bomb, został skazany na 4 lata i 8 miesięcy aresztu dla osób młodocianych. W swojej „nazistowskiej sypialni” miał przygotowywać się do zamachów poprzez studiowanie „terrorystycznego podręcznika”.

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o propagowanie faszyzmu

W nocy z soboty na niedzielę stołeczni policjanci zatrzymali 34-latka, który podczas „Szturmowego Święta Pracy” miał na sobie koszulkę z symboliką...

zobacz więcej

Coulson był już wcześniej skazany za zbudowanie tzw. bomby rurowej, wybuchowego urządzenia złożonego z zapalnika i innych, metalowych części.

19-latek przyznał się do winy; miał w styczniu br. ściągnąć na swój telefon „Big Book Of Mischief”, podręcznik terrorystyczny, służący do przygotowywania zamachów. Osobliwy poradnik Coulson miał pobrać po tym, jak rzekomo chwalił się, że chce zamordować jedną z posłanek brytyjskiego parlamentu.

60-stronicowy podręcznik zawiera informacje na temat chemikaliów potrzebnych do budowy broni, a także praktyczne porady na temat detonatorów, pistoletów i rakiet.

19-letni niedoszły terrorysta, chwalący się na swoim Instagramie zdjęciami m.in. w mundurze III Rzeszy Niemieckiej czy obecną w jego pokoju symboliką faszystowską, zdaniem śledczych inspirował się zamachami, w których zginęły setki osób.

W trakcie przesłuchania Jack Coulson miał wskazać, że jego przywódcą i mentalnym liderem jest Adolf Hitler.

źródło:
Zobacz więcej