Putin po spotkaniu z Trumpem: Niektóre siły pomniejszają jego rezultaty

Komentarze po spotkaniu w Helsinkach (fot. PAP/EPA/MAURI RATILAINEN)

Prezydent Rosji Władimir Putin jako udany ocenił szczyt w Helsinkach, na którym spotkał się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Dodał przy tym, że niektóre siły w Stanach Zjednoczonych starają się pomniejszyć rezultaty szczytu.

„Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory”. Trump znów zmienia ton

– Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. – powiedział prezydent Donald...

zobacz więcej

Prezydent Rosji wypowiadał się na spotkaniu z ambasadorami Federacji Rosyjskiej zorganizowanym w MSZ w Moskwie.

Putin ocenił, że w USA istnieją pewni „potężni przeciwnicy” odbudowy relacji z Rosją i że siły te narzucają stanowisko, które określił jako „antyrosyjskie”.

Helsiński szczyt komentował też, choć w różnym tonie, prezydent Trump.

Podczas konferencji prasowej tuz po spotkaniu prezydent USA powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 r., wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad.

Trump podkreślił też wtedy, że Putin „niezwykle mocno” odrzucał te zarzuty. Pytany, komu wierzy w sprawie Russiagate: FBI czy Putinowi, powiedział, że ma powody, by wierzyć obu stronom.

Potem Trump zmienił stanowisko w tej sprawie. – Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. – powiedział prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News.

Dodał, że przyjmuje wnioski szefa amerykańskiego wywiadu Dana Coatsa, według którego Rosja cały czas stanowi zagrożenie dla wyborów w USA.

Trump podkreślił, że USA nie będą tolerować ingerencji wyborczej obcego kraju. – Dałem Putinowi do zrozumienia, że to nie może mieć miejsca – zaznaczył amerykański prezydent.

źródło:

Zobacz więcej