Włoski minister spraw wewnętrznych: Ani jednego migranta więcej

Szef MSW Matteo Salvini odniósł się do tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między państwami UE (fot. PAP/EPA/DANIEL KOPATSCH)

Minister spraw wewnętrznych Włoch, wicepremier Matteo Salvini zapowiedział, że zrobi wszystko, aby w jego kraju nie przebywał „ani jeden migrant więcej” niż teraz. Tak odniósł się do sprawy tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między państwami UE.

Kapitan zawrócił prom z migrantami. Weszli na pokład po linach cumowniczych

Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił z rejsu. Powodem było odkrycie w nim migrantów. Chcieli oni...

zobacz więcej

– Uczynię wszystko i zawrę każde porozumienie, które zagwarantuje Włochom mniejszą liczbę przebywających migrantów, niż wynosi ona obecnie – podkreślił Salvini, cytowany przez agencję Ansa.

– Wykluczam to, aby było o jednego imigranta więcej w porównaniu z tym, ilu jest ich dzisiaj – dodał.

W ten sposób minister spraw wewnętrznych odpowiedział na pytanie dziennikarzy, jak zachowają się władze Włoch w kwestii tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między krajami UE. Chodzi o migrantów, którzy po przybyciu do Włoch przedostali się samodzielnie do innych państw unijnych, a te chcą ich odesłać do pierwszego kraju, gdzie zeszli na ląd.

Wicepremier Salvini zapowiedział, że w tej sprawie prowadzone będą rozmowy z Austrią i Niemcami.

Według danych MSW z maja w ośrodkach w całych Włoszech przebywa 167 tys. migrantów.

źródło:

Zobacz więcej