Szewczak o postawie Rostowskiego: To jest kompromitacja na cały świat

– To jest taka skala cynizmu, arogancji, kabotyństwa, buty, że ja podziwiam posłów tej komisji, szczególnie panią poseł Wassermann, jaka ona jest cierpliwa i litościwa – powiedział poseł PiS Janusz Szewczak w programie „O co chodzi” o postawie Jana Vincenta-Rostowskiego podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold. – To jest kompromitacja na cały świat – ocenił zeznania byłego ministra finansów.

Rostowski przed komisją Amber Gold: Dla nas najważniejsza była konstytucja

W Sejmie trwa przesłuchanie Jana Vincenta-Rostowskiego. Były minister finansów odpowiada na pytania dot. wątku służb skarbowych w aferze Amber...

zobacz więcej

– On nie rozumie najprostszych pytań, które są do niego kierowane, przerywa pytającemu trzy razy, odpowiada na inne pytania – dodał poseł.

– Nie dziwię się, że Polska była przez te lata prawdziwym El Dorado dla złodziei i oszustów finansowych, podatkowych przy takim ministrze – podsumował.

Jan Vincent-Rostowski jako minister finansów w rządzie Donalda Tuska odpowiadał za administrację skarbową. Jego przesłuchanie przez komisję śledczą dotyczyło działań służb skarbowych w sprawie Amber Gold.

źródło:
Zobacz więcej