Uratowani z jaskini chłopcy i ich trener wyszli ze szpitala

Na konferencji uratowani chłopcy opowiedzieli o pobycie w jaskini (fot. PAP/EPA/PONGMANAT TASIRI)

Chłopcy wraz z trenerem, których w zeszłym tygodniu uratowano z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, zostali wypisani ze szpitala. Pierwotnie młodzi piłkarze i ich trener mieli opuścić szpital w czwartek.

Tajscy piłkarze pozostaną w szpitalu do czwartku

Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostaną wypuszczeni ze...

zobacz więcej

Po wyjściu ze szpitala chłopcy wraz z trenerem wzięli udział w konferencji prasowej, na której przedstawili się, a następnie opowiedzieli o swoich przeżyciach z jaskini. Odpowiadali również na wcześniej konsultowane z psychologiem pytania dziennikarzy.

W najbliższym czasie media nie będą miały okazji porozmawiać z ocalonymi z jaskini. Zastępca gubernatora prowincji Chiang Rai prosił dziennikarzy, aby przez miesiąc nie zabiegać o kontakt z chłopcami z obawy na wpływ na zdrowie psychiczne.

23 czerwca cała trzynastka utknęła w jaskini odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dniach poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie. W ramach skomplikowanej operacji z udziałem płetwonurków i ratowników z wielu państw cała grupa została wydobyta na powierzchnię 8, 9 i 10 lipca.

źródło:
Zobacz więcej