Ciało zakopane przy domu. Strażak znalazł zwłoki starszej pani

Tragiczny finał poszukiwań mieszkanki Wągrodna (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)

Jeden z uczestniczących w poszukiwaniach strażaków odnalazł zwłoki zaginionej mieszkanki Wągrodna. Ciało 71-latki było zakopane w pobliżu domu, w którym mieszkała. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

Policjanci znaleźli w lesie ludzki szkielet. Możliwe że to ofiara zbrodni sprzed 20 lat

Policjanci z Olsztynka (woj. warmińsko-mazurskie) odkryli zakopany w lesie szkielet człowieka. Zwłoki zawinięte były w szmaciany worek.

zobacz więcej

Marty B. poszukiwano od 12 lipca. Mieszkanka wsi Wągrodno k. Nowego Dworu Mazowieckiego (woj. mazowieckie) wyszła z domu bez dokumentów i telefonu – i zaginęła.

Jak poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, poszukiwania zaginionej były prowadzone przez liczne jednostki policji i straży pożarnej; kobiety poszukiwano przy pomocy psów i specjalistycznego sprzętu.

Zaangażowane w akcję służby przeszukały pobliskie jeziora, do działań zadysponowano również helikopter poszukiwawczy.

Marty B. nie znaleziono jednak aż do wtorku, kiedy akcja poszukiwawcza miała się już kończyć. Tego dnia dokładnie przeszukiwano obszar w odległości kilometra od miejsca zamieszkania poszukiwanej oraz w okolicach pobliskiej żwirowni. Jeden ze strażaków poszukujących zaginionej zauważył nieopodal domu 71-latki warstwę świeżo rozprowadzonej i wyrównanej ziemi. Okazało się, że pod warstwą gleby znajduje się ciało starszej kobiety. Policja potwierdziła, że były to zwłoki zaginionej Marty B.

– Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Pułtusku – poinformował mł. bryg. Wołoszyn.

źródło:
Zobacz więcej