Śmiertelna zazdrość. Jest akt oskarżenia ws. brutalnego zabójstwa żony

Do zabójstwa doszło 31 października ub.r. w jednym z domów w Niepołomicach (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Pawłowi W. Zarzuca mu się brutalne zabójstwo żony – poinformowała prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak. Mężczyzna zadał kobiecie 18 ciosów nożem.

Udana zasadzka. Sprawca strzelaniny w Markach złapany

Przemysław M., który dziesięć dni temu postrzelił mężczyznę w podwarszawskich Markach został w poniedziałek zatrzymany przez funkcjonariuszy...

zobacz więcej

Do zabójstwa doszło 31 października zeszłego roku w jednym z domów w Niepołomicach. Jak informowała małopolska policja, 50-letni wówczas mężczyzna sam zadzwonił na policję i poinformował o zabójstwie żony.

W domu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety z licznymi ranami zadanymi ostrym narzędziem. Mężczyzna był trzeźwy, przewieziono go na przesłuchanie, podczas którego wyjaśnił, że nie miał zamiaru zabójstwa i motywem jego działania była zazdrość.

Prokuratura oskarżyła Pawła W., że działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojej żony stosował wobec niej przemoc fizyczną i zadawał po całym ciele ciosy nożem i twardym narzędziem, w wyniku których ofiara odniosła liczne obrażenia ciała i 18 ran od ciosów nożem. W wyniku tych ran, w tym twarzy, szyi i klatki piersiowej, kobieta wykrwawiła się na śmierć.

W momencie zabójstwa w domu znajdowało się siedmiomiesięczne dziecko; zostało oddane pod opiekę dziadków. Trafiła do nich także dziewięcioletnia dziewczynka, która w czasie tragedii była w szkole – podała małopolska policja.

Pawłowi W., który pracował kiedyś m.in. jako dziennikarz i jako rzecznik prasowy jednego z klubów sportowych, grozi kara od ośmiu do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej