RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest nowy prezes Polskiej Fundacji Narodowej

Filip Rdesiński (fot. arch.PAP/Marek Zakrzewski)
Filip Rdesiński (fot. arch.PAP/Marek Zakrzewski)

Najnowsze

Popularne

Maciej Świrski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej - ustalił portal tvp.info. Jego miejsce zajmie Cezary Jurkiewicz, który dotąd kierował fundacją. Nowym prezesem PFN został Filip Rdesiński. Decyzją Rady Fundacji PFN do zarządu wszedł również Robert Lubański.

Gliński: Planowane są zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej

Przewidujemy zmiany w funkcjonowaniu Polskiej Fundacji Narodowej – zapowiedział w radiu RMF FM wicepremier, minister kultury i dziedzictwa...

zobacz więcej

– Rada Nadzorcza na moje miejsce wyznaczyła innego członka zarządu. Tak wygląda sprawa – powiedział Świrski.

Filip Rdesiński jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie kontynuuje naukę na Studium Doktoranckim WNS UAM w zakresie kulturoznawstwa oraz EMBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Był specjalistą w Wojskowym Biurze Badań Historycznych. Ma 35 lat.

Wczoraj Rdesiński złożył rezygnację z funkcji prezesa Radia Poznań, na którego czele stał przez 2 lata. Wcześniej kierował już tą rozgłośnią od czerwca do października 2010 roku. Pełnił też funkcję członka Rady Programowej Radia Zachód i przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku Pracodawców Mediów Publicznych. Ponadto pracował jako dziennikarz Telewizji Polskiej, tygodnika „Gazeta Polska” oraz portalu Niezależna.pl. W telewizji Republika występował w programie „Kulisy manipulacji”. Współpracuje też z miesięcznikiem „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo”. W 2011 roku Rdesiński kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Maciej Świrski jest z wykształcenia historykiem. W latach 2006-2009 był wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej, odpowiadał tam za technologie, finanse i działalność internetową spółki. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej PAP. W 2013 r. założył Redutę Dobrego Imienia – Polską Ligę Przeciw Zniesławieniom, przez 4 lata był jej prezesem. Funkcję wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej sprawował od 2016 r. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, jest też autorem powieści „Tytuł zastępczy”.

Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 r. przez 17 spółek Skarbu Państwa w celu promowania wizerunku Polski za granicą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej