Hiszpańskie i portugalskie media: Polska przykrą niespodzianką

(fot. REUTERS/Toru Hanai)

Podsumowujące mundial hiszpańskie i portugalskie media wymieniają Polskę wśród przykrych niespodzianek piłkarskich mistrzostw świata. Wśród głównych winowajców słabego występu biało-czerwonych wymieniają postawę Roberta Lewandowskiego.

„Dobry, piękny i tani”. Real Madryt zabiega o Lewandowskiego

Robert Lewandowski już wkrótce może grać w barwach Realu Madryt. Spekulacje na temat przejścia piłkarza z Bayernu do Realu trwają. Według...

zobacz więcej

Polska nie ma dobrej prasy w Hiszpanii i Portugalii. Tamtejsze media oceniają, że biało-czerwoni niespodziewanie zawiedli na mistrzostwach. – To nie był Lewandowski jakiego znamy z Bayernu Monachium" - napisał w poniedziałek madrycki dziennik "AS".

Jednocześnie dla hiszpańskich mediów nie ma wątpliwości, że szybkie odpadnięcie z rozgrywek drużyny Nawałki przekreśliło plany transferu Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt. Hiszpańscy dziennikarze są zgodni: występ kapitana biało-czerwonych był słaby. – To nie był Lewandowski jakiego znamy z Bayernu Monachium. W Rosji nie zaliczył ani gola, ani nawet asysty, co pozbawiło jego rodaków wszelkich złudzeń- napisał madrycki dziennik "AS. Opisując zły występ piłkarzy, „AS” – obok Lewandowskiego, wspomniał również o Davidzie de Gei, Lionelu Messim, Manuelu Neuerze, Mesucie Oezilu, Neymarze czy Mohamedzie Salahu.

Z kolei portugalski kanał Sport TV przypomina niechlubną statystykę polskiej reprezentacji – kończenie występu w fazie grupowej w trzech kolejnych mundialach. – Polska w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do tego, że pierwsze dwa mecze przegrywa, aby w trzecim odnieść zwycięstwo – wspomniał.

Portugalscy komentatorzy podkreślili również, że Chorwacja to pierwszy – od czasów komunistycznych Węgier i Czechosłowacji – kraj, którego reprezentacja zagrała w finale mistrzostw świata.

Krytyka mediów z Półwyspu Iberyjskiego skupiła się także na systemie VAR. Dla dziennikarzy portugalskiego Radia Renascenca wideoferykacja zabija piękno futbolu – VAR to antyfutbol. To coś, co zabija piłkę nożną, pozbawiając ją emocji i rytmu. Ten mundial zapamiętamy jako turniej z wielominutowymi przestojami w grze – podsumowało mistrzostwa świata portugalskie "Radio Renascenca".

Mimo krytyki media uważają, że system VAR powinien zostać podtrzymany.

źródło:

Zobacz więcej