Straż Graniczna zatrzymała troje nielegalnych imigrantów z Afryki

Zatrzymani cudzoziemcy z Erytrei to 25-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat. Pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę (fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl)

Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

Nowy szef MSW Włoch: Nielegalni imigranci muszą pakować walizki

Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini powiedział w sobotę, że nielegalni imigranci muszą „pakować walizki”. Mówił, że kraj nie może...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, zatrzymani cudzoziemcy z Erytrei (północno-wschodnia Afryka) to 25-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat.

Pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Zatrzymano ich w miejscowości Leszczyny niedaleko Przemyśla.

– Cudzoziemcy chcieli dostać się do Unii Europejskiej, aby tam podjąć pracę zarobkową. Wyjaśnili, że od kilku tygodni są w podróży. Z Erytrei udali się do Sudanu, następnie samolotem do Moskwy, potem samochodem do Kijowa i dalej w rejon granicy z Polską – powiedziała mjr Pikor.

Trwa procedura odesłania ich na Ukrainę.

Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podała, że od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano ok. 100 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do Polski.

źródło:

Zobacz więcej