„Wszystko zniszczymy”. Niepokojąca zapowiedź Trójkolorowych [WIDEO]

Francuskich piłkarzy odwiedził w szatni prezydent Emmanuel Macron (fot. PAP/EPA/FELIPE TRUEBA)

Francuscy kibice powitają późnym popołudniem w Paryżu drużynę piłkarskich mistrzostw świata. Piłkarze mają przejechać autokarem przez Pola Elizejskie, a następnie udać się na spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem w Pałacu Elizejskim. Tymczasem polemikę wywołało nagranie wideo prezydenta w szatni francuskiej drużyny – informuje portal rmf24.pl.

Demolowano samochody i sklepy. Niespokojne świętowanie w Paryżu

Podczas fety po zdobyciu przez Francję mistrzostwa świata w piłce nożnej doszło do szeregu incydentów. W Paryżu niszczono i palono samochody,...

zobacz więcej

Francja cieszy się z drugiej gwiazdki mistrzów świata, którą od tej pory na koszulkach nad symbolem galijskiego koguta będą nosili Niebiescy. W dwadzieścia lat po pierwszym sukcesie Francja wygrywając 4:2 z Chorwacją stała się najlepszą drużyną naszego globu. Piłkarzy jeszcze w poniedziałek przyjmie prezydent Emmanuel Macron.

Prezydent już w niedzielę rozmawiał z Moskwie z zawodnikami. Francuscy piłkarze udostępnili nagranie z szatni. Widać na nim Macrona, jak tłumaczy zawodnikom, że muszą teraz, jako idole francuskiej młodzieży, świecić przykładem. W odpowiedzi mistrzowie skandują: „Wszystko zniszczymy”.W ocenie części obserwatorów zachowanie piłkarzy jest karygodne, inni z kolei wskazują, że wynikało ono ze zmęczenia wyczerpującym meczem. Wcześniej piłkarze wtargnęli na konferencję prasową, na której oblali szampanem swojego trenera Didiera Deschampsa.

źródło:
Zobacz więcej