Trump: Z powodu głupoty USA relacje z Rosją nigdy nie były gorsze

Donald Trump negatywnie ocenia stan stosunków rosyjsko-amerykańskich (fot. Russian Presidential Press and Information Office / Handout/Anadolu Agency/Getty Images)

„Wiele lat głupoty USA” spowodowało, że relacje Stanów Zjednoczonych z Rosją „nigdy nie były gorsze” - ocenił amerykański prezydent Donald Trump na kilka godzin przed planowanym spotkaniem z Władimirem Putinem.

Spotkanie Trump - Putin. „Nie liczę na przełom”

To będzie jedno z najpilniej śledzonych politycznych wydarzeń tego roku. W stolicy Finlandii spotkają się w poniedziałek prezydent Stanów...

zobacz więcej

„Z powodu wielu lat lekkomyślności i głupoty USA nasze relacje z Rosją NIGDY nie były gorsze, a teraz jeszcze to ustawione polowanie na czarownice” – napisał na Twitterze prezydent USA.

Amerykańscy śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie rzekomych związków sztabu wyborczego Trumpa z Rosją. Chodzi o kampanię 2016 r., gdy obecny prezydent ubiegał się o to stanowisko.

We wcześniejszym wpisie Trump ocenił, że zakończony w czwartek szczyt NATO był „świetny”, i zapewnił, że Sojusz jest „teraz silny i bogaty”.

Wpisy opublikowano na kilka godzin przed planowanym spotkaniem prezydentów USA i Rosji w Helsinkach. Zapowiadając szczyt w stolicy Finlandii Biały Dom wskazał, że przywódcy omówią relacje pomiędzy USA i Rosją i kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Strona rosyjska zapowiadała, że tematem rozmów Putina z Trumpem będą relacje obu krajów i główne problemy międzynarodowe.

źródło:

Zobacz więcej