Demolowano samochody i sklepy. Niespokojne świętowanie w Paryżu

Chuligani atakowali policjantów, ci odpowiedzieli gazem łzawiącym (fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO)

Podczas fety po zdobyciu przez Francję mistrzostwa świata w piłce nożnej doszło do szeregu incydentów. W Paryżu niszczono i palono samochody, demolowano i plądrowano sklepy i bary, w których kibice wcześniej oglądali finałowy mecz.

Kto zakłócił finał mundialu? Znów głośno o „Pussy Riot”

Jeszcze w sobotę były na festiwalu w Jarocinie. W niedzielę postanowiły – kolejny raz – zdenerwować Władimira Putina, zakłócając przebieg finału...

zobacz więcej

Między innymi na Polach Elizejskich w Paryżu po zdobyciu przez Francję mistrzostwa świata w piłce nożnej około 30 osób splądrowało pobliski sklep. Większość z nich miała na twarzach maski narciarskie. Po splądrowaniu sklepu osoby te opuściły go wynosząc ze sobą butelki z winem i szampanem i sfilmowały całe zajście.

W innym miejscu tej samej alei nagrano film, na którym grupka chuliganów przewraca na dach zaparkowany samochód i go niszczy.

Dochodziło także do innych incydentów. Wcześniej, także na Polach Elizejskich, gdzie zebrały się setki tysięcy osób doszło do starć z policją, po tym jak spora grupa próbowała wedrzeć się do strefy kibica bez kontroli. W kierunku funkcjonariuszy poleciały między innymi butelki i kamienie.

Do starć z policją doszło także w innych miastach: Rouen, Grenoble i Lyonie. Zakończyły się w późnych godzinach nocnych.

Do podobnych zamieszek doszło również po awansie reprezentacji Francji do finału rosyjskiego mundialu.

źródło:

Zobacz więcej