Mundialowa piłka trafi do drużyny nastolatków, którzy utknęli w jaskini

Mundialowa piłka trafi do drużyny nastolatków, którzy utknęli w jaskini (fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)

Piłka, którą piłkarze Francji i Chorwacji zagrali pierwszą połowę niedzielnego, finałowego meczu, trafi do uratowanych z jaskini tajlandzkich nastolatków. W przerwie meczu futbolówka została przyniesiona na główną lożę Łużników, gdzie podpisy na niej złożyli obecni na stadionie prezydenci oraz przewodniczący FIFA.

Hollywood nakręci film o chłopcach uwięzionych w jaskini

AFP informuje, że o akcji ratowniczej 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w...

zobacz więcej

Wcześniej, jeszcze w trakcie przygotowań do akcji ratunkowej, Gianni Infantino, szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, zaprosił 12 chłopców oraz ich trenera do Moskwy, o ile wydostaną się z jaskini przed meczem finałowym.

Chłopcy zostali uratowani na czas, jednak potem poddano ich kwarantannie. Szpital opuszczą dopiero w przyszłym tygodniu. W sobotę otrzymali zaproszenie na rozdanie nagród „FIFA Best”, które odbędzie się 24 września w Londynie.

23 czerwca 12 członków młodzieżowej drużyny piłkarskiej i towarzyszący im trener zeszli w głąb jaskini Tham Luang na północy kraju. Drogę wyjścia odcięła im woda, która zalała korytarze po obfitych opadach deszczu. Akcja ratunkowa, w której uczestniczyło 18 nurków, zakończyła się we wtorek.

źródło:
Zobacz więcej