Świat gratuluje Francuzom. Trump, Parker, Schmeichel…

Kylian Mbappe był jednym z największych bohaterów mundialu. Docenił go sam Pele (fot. PAP/EPA)

Po niezwykle emocjonującym starciu z Chorwacją, Francuzi zostali w niedzielę piłkarskimi mistrzami świata. Wielki sukces doceniony został w niemal każdym zakątku globu. Gratulacje za pośrednictwem mediów społecznościowych docierały nawet z najmniej spodziewanych kierunków.

Prezydent Donald Trump nie mógł odmówić sobie kontrowersji. „Gratulacje dla Francji, która grała świetny futbol i wygrała mundial. Gratulacje również dla Rosji i prezydenta Putina za naprawdę świetne mistrzostwa świata, jedne z najlepszych w historii!”
Liam Gallagher, były członek zespołu „Oasis”, był nieco bardziej oszczędny w słowach…
Pele, legenda futbolu, docenił osiągnięcie Kyliana Mbappe. Francuz został drugim nastolatkiem, który strzelił gola w finale mundialu. „Świetnie mieć jakieś towarzystwo” - napisał Brazylijczyk.
Serca jak zwykle podbił Patrice Evra i jego niezwykle żywiołowa reakcja na strzelonego przez Paula Pogbę gola.
Rodaków nie mógł nie docenić koszykarz Charlotte Hornets - Tony Parker.

Choć Duńczycy odpadli już w 1/8 finału, ciepłych słów nie szczędziła również legenda tamtejszego futbolu - bramkarz Peter Schemichel.
Rio Ferdinand zwrócił uwagę na kolejny dobry mecz w wykonaniu Paula Pogby. „Po całej tej krytyce, jaka spadła na niego w zeszłym roku, w jedną rzecz u tego chłopaka nie można wątpić… w jego charakter! Wygrał mundial i był ważną częścią tej reprezentacji. Gratulacje!
Zachwycającą grafikę jak zwykle przygotowali twórcy z portalu „Bleacher Report”. Michel Platini i Zinedine Zidane otwierają Kylianowi Mbappe drzwi do francuskich niebios piłkarskich. Czy młody gracz PSG wyprzedzi legendy?

Gratulacje odebrała też… prezydent Chorwacji. „Była na każdym meczu, podróżowała klasą ekonomiczną, zawsze siedziała z kibicami, lubi piłkę nożną, kocha wszystkich” - krótkie i trafne wyjaśnienie.
Na koniec coś bardzo wymownego, niewymagającego komentarza…
Zza kulis: pogratulować piłkarzom osobiście, w szatni, zapragnął również prezydent Macron. Przy okazji Benjamin Mendy i Paul Pogba nauczyli go czegoś nowego.

źródło:
Zobacz więcej