RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Świętował 128. urodziny Hitlera. Akt oskarżenia wobec neonazisty

Jest akt oskarżenia w sprawie propagowania nazizmu. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Adamowi B., któremu zarzuca się propagowanie totalitarnego ustroju państwa poprzez zorganizowanie i uczestnictwo w 128. urodzinach Adolfa Hitlera w Wodzisławiu Śląskim. Kara za to przestępstwo to maksymalnie dwa lata więzienia.

Koniec z „urodzinami Hitlera”. Prokuratura wszczęła śledztwo

Trwają intensywne czynności w śledztwie ws. publicznego propagowania faszyzmu, wszczętym po publikacji „Superwizjera” TVN24 - podała w poniedziałek...

zobacz więcej

Mężczyzna został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W komunikacie Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Premiera czytamy, że propagowanie ustroju nazistowskiego miało polegać na „zorganizowaniu i przeprowadzeniu obchodów 128. rocznicy urodzin przywódcy III Rzeszy Niemieckiej – Adolfa Hitlera”.

Według śledczych podczas tych obchodów pochwalano i afirmowano rządy nazistowskie, umiejętności przywódcze i głoszone przez Hitlera wartości, a także prezentowano i wykorzystywano, zawierające treść lub odwołujące się do symboliki nazistowskiej.

Kolejny uczestnik „obchodów” urodzin Hitlera zatrzymany

Na polecenie gliwickiej prokuratury Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejną, szóstą osobę, która w zeszłym roku w Wodzisławiu...

zobacz więcej

Akt oskarżenia obejmuje też posiadanie przez Adama B. broni palnej bez wymaganego zezwolenia – pistoletu oraz 16 sztuk amunicji.

Adam B. przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę oraz złożył wyjaśnienia, a prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia wraz z wnioskiem B. o dobrowolne poddanie się karze.

Sprawa toczy się również wobec innych podejrzanych osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej