Donald Trump zapowiedział ubieganie się o reelekcję

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w wywiadzie dla „Daily Mail”, że zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach, które odbędą się w 2020 roku. Obecnie, jak stwierdził, nie ma nikogo, kto mógłby go pokonać.

Zarzuty dla rosyjskich agentów. Zgrzyt przed spotkaniem Trumpa z Putinem

Biały Dom zapewnił, że zarzuty wobec rosyjskich agentów nie wpłyną na planowane na poniedziałek spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w...

zobacz więcej

„Wygląda na to, że wszyscy mnie chcą” – powiedział Trump w rozmowie z Piers Morgan z „Daily Mail”.

Podkreślił, że obecnie w Partii Demokratycznej nie ma polityka, którego mógłby się obawiać w najbliższych wyborach. „Znam ich wszystkich i nie widzę nikogo, kto mógłby mnie pokonać” – oświadczył. Trump wspomniał też o rozmowie z królową Elżbietą II podczas piątkowej wizyty w Wielkiej Brytanii.

Wyjaśnił, że jednym z tematów tej rozmowy był Brexit: „Królowa powiedziała mi, i to jest prawda, że to bardzo skomplikowany problem i że nikt chyba nie miał pojęcia, jak bardzo będzie to trudne”. Według Trumpa królowa Elżbieta jest „niesamowitą kobietą, jest piękna, to znaczy na zewnątrz i wewnątrz”. „Jest piękną kobietą” – podkreślił amerykański prezydent.

Zapytany o lidera Korei Północnej Kim Dzong Una, z którym spotkał się 12 czerwca w Singapurze, Trump odpowiedział: „Dobrze się z nim dogaduję, jest bardzo inteligentny, ma ciekawą osobowość, jest zabawny i twardy, to dobry negocjator”. Dodał, że przywódca reżimu to także „bezwzględny dyktator”. Donald Trump weekend spędza w Szkocji, na należącym do niego polu golfowym.

Stamtąd uda się do Helsinek, gdzie w poniedziałek spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

źródło:

Zobacz więcej