Nie ma goli bez strzałów. Polska bliżej Iranu niż Brazylii

To nie był udany mundial dla Polaków. Zawiódł szczególnie Robert Lewandowski (fot. PAP/EPA)

Sobotni „Times”, tuż przed meczem Belgii z Anglią (2:0), opublikował niepokojącą statystykę. Polacy w trakcie mundialu oddawali zaledwie 1,7 strzału na mecz, co plasuje ich w ogonie ofensywnej klasyfikacji. Zestawienie zdominowali Brazylijczycy.

Polacy udział w mistrzostwach świata zakończyli już po trzech meczach. Po porażce z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3), nawet wygrana z Japonią (1:0) nie pozwoliła zatrzeć fatalnego wrażenia.

Powodów słabej dyspozycji piłkarzy Adama Nawałki jest sporo. Przez ostatnie tygodnie debatowano na temat jakości przygotowań, atmosfery w kadrze czy zaangażowania poszczególnych zawodników. Selekcjoner stracił pracę, nowym został Jerzy Brzęczek, rozpoczyna się mała przebudowa, „zaczynamy od nowa”.

Jest nad czym pracować. Jak wykazuje brytyjski „Times”, Polacy byli jednym z najrzadziej strzelających zespołów na mundialu. 1,7 uderzenia na bramkę na 90 minut gry, to mało, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że nasi rywale raczej nie lubowali się w stawianiu zasieków. To siódmy najgorszy wynik w zestawieniu. Lepsi byliśmy tylko od Serbii, Kolumbii, Australii, Egiptu, Iranu i… Anglii.

Warto zauważyć, że zestawienie bierze pod uwagę tylko celne strzały „z gry”, nie uwzględniając stałych fragmentów.

źródło:
Zobacz więcej