Spadek ciśnienia w kabinie samolotu Ryanair. 33 osoby trafiły do szpitala

33 pasażerów irlandzkich niskobudżetowych linii Ryanair trafiło do szpitala (fot. Leon Neal/Getty Images)

Samolot irlandzkich linii Ryanair awaryjnie wylądował w piątek na lotnisku Frankfurt-Hahn. 33 pasażerów trafiło do szpitala z powodu nagłego spadku ciśnienia w kabinie pasażerskiej – poinformowała niemiecka policja w sobotę.

Pasażerowie rozmawiali o bombie. Awaryjne lądowanie w Kolonii

Awaryjne lądowanie na lotnisku w Kolonii airbusa A319 linii EasyJet ze 151 pasażerami na pokładzie. Powodem była podsłuchana rozmowa pasażerów,...

zobacz więcej

Samolot z 189 pasażerami na pokładzie wystartował z lotniska w stolicy Irlandii Dublinie i miał lecieć do Zadaru w Chorwacji. W wyniku nagłego spadku ciśnienia w części pasażerskiej automatycznie wypadły awaryjne maski tlenowe. Samolot został natychmiast skierowany na lotnisko Frankfurt-Hahn – poinformował w oświadczeniu Ryanair.

– Pasażerowie skarżyli się na bóle głowy, ucha i złe samopoczucie – powiedział cytowany przez agencję DPA rzecznik niemieckiej policji. Według przedstawicieli lotniska wszystkie osoby, które zostały przewiezione do szpitala zostały z niego wypisane w sobotę rano po badaniach kontrolnych.

Według niemieckiej policji część pasażerów postanowiła nie kontynuować podróży.

Niemieckie federalne biuro badania wypadków lotniczych BFU poinformowało, że na lotnisko Frankfurt-Hahn udaje się zespół w celu zabezpieczenia rejestratora rozmów w kokpicie i rejestratora parametrów lotu. Rzecznik BFU odmówił spekulacji na temat możliwej przyczyny incydentu.

źródło:

Zobacz więcej