Wielka kradzież narkotyków. Gangsterzy przebrani za policjantów obrabowali rywali

Przejęto aż 1,7 tony haszyszu (fot. Guardia Civil)

Grupa policjantów z Hiszpanii i Francji rozbiła gang narkotykowy na południu Hiszpanii. Wcześniej przestępcy w przebraniu policjantów okradli ze znacznych ilości haszyszu konkurencyjny gang.

Kokaina, marihuana, haszysz. Bus po dach wypełniony narkotykami

Ponad ćwierć tony narkotyków przejęli policjanci z Gdańska. 140 kg marihuany, 114 kg haszyszu i 2 kg kokainy busem przewoził 25-letni kurier. Razem...

zobacz więcej

Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób, obywateli Hiszpanii i Francji i przejęli 1,7 tony haszyszu, broń, sprzęt policyjny i „wyrafinowany system powielania numerów rejestracyjnych” – napisano w oświadczeniu.

„Żeby rabować narkotyki przestępcy udawali członków państwowej służby bezpieczeństwa, wykorzystując fałszywe legitymacje i policyjny ekwipunek” – dodano. Grupa dystrybuowała narkotyki pochodzące z północnej Afryki w Hiszpanii i Francji.

Służby odnotowały znaczący wzrost aktywności grup zajmujących się przemytem haszyszu z Maroka. Dochodzi do tego, że przestępcy wyładowują kontrabandę z łodzi w biały dzień, zdarzają się strzelaniny z policją. Hiszpański rząd wysłał na południe kraju dodatkowe oddziały policji.

źródło:
Zobacz więcej