Pijani obcokrajowcy zmobilizowali wszystkie służby. Zasnęli w łódce na jeziorze

Cudzoziemcy wypłynęli nocą na Jezioro Otmuchowskie i zasnęli w łodzi (fot. Wikimedia/Ralf Lotys)

Policja, strażacy i ratownicy WOPR poszukiwali dwóch mężczyzn, którzy w nocy zaginęli na Jeziorze Otmuchowskim. Kiedy ich znaleziono, okazało się, że byli pijani i zasnęli w dryfującej łódce.

„Pijany” rajd po molo. Kierowca nie wiedział, że nie można

Policjanci z gdańskiej dzielnicy Nowy Port zatrzymali w sobotę nietrzeźwego kierowcę jadącego samochodem po molo w dzielnicy Brzeźno. Zatrzymanym...

zobacz więcej

Zgłoszenie o zaginięciu łodzi motorowej ratownicy otrzymali około pierwszej w nocy. Dwóch mężczyzn wypłynęło jednostką na Jezioro Otmuchowskie, położone w południowo-zachodniej części województwa opolskiego.

Ponieważ istniało zagrożenie, że łódź uległa wypadkowi, na poszukiwania zaginionych ruszyła policja, ratownicy WOPR i kilka zastępów straży pożarnej. Ratownicy przez ponad godzinę, z użyciem łodzi i skuterów wodnych, poszukiwali zaginionych. Zlokalizowano ich o 2:30

– Znaleźliśmy zaginioną łódź, a w niej dwóch cudzoziemców. Według wstępnych ustaleń, byli nietrzeźwi. Wyłączyli w łódce silnik i zasnęli na wodzie – powiedział oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

źródło:
Zobacz więcej