Sezon gonitw z bykami. Przybywa rannych

Bilans rannych wzrósł do 28 (fot. PAP/EPA/VILLAR LOPEZ)

Sześć osób zostało rannych w sobotę w ósmej i ostatniej gonitwie z bykami w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Odbywały się one w ramach fiesty ku czci świętego Fermina.

Dwie osoby wzięte na rogi w drugiej gonitwie z bykami w Pampelunie

Co najmniej dwóch mężczyzn zostało wziętych na rogi, a pięć osób odniosło lekkie obrażenia podczas sobotniej, drugiej w tym roku gonitwy z bykami w...

zobacz więcej

Jak sprecyzował Tomas Belzunegui, rzecznik szpitala w prowincji Nawarra, cała szóstka nabawiła się siniaków w wyniku poturbowania przez byki, które ukończyły bieg na odcinku 850 metrów w dwie minuty i 12 sekund.

Jeden z uczestników gonitwy był wleczony przez byka przez kilka metrów, gdy jego szal zaplątał się w róg zwierzęcia. Mężczyzna został zabrany na noszach, ale na razie nie wiadomo, czy jego obrażenia są poważne.

Osiem byków uczestniczących w kolejnych dniach w „encierros”, czyli gonitwach po kilku zamkniętych ulicach Pampeluny, spowodowało w tym roku obrażenia łącznie 28 osób. Dwóch mężczyzn zostało wziętych na rogi.

Sobotnia gonitwa kończy coroczną 9-dniową fiestę ku czci św. Fermina, jednego z patronów Nawarry. Tradycja fiesty sięga XVI wieku. Coraz bardziej krytykowany przez ekologów festiwal przyciąga rocznie około miliona odwiedzających. Uroczystości i zabawy z tej okazji rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w powieści „Słońce też wschodzi”.

źródło:

Zobacz więcej