Zmarła pierwsza żona Franka Sinatry

Nancy Sinatra miała 101 lat (fot. TT)

Nie żyje Nancy Sinatra, pierwsza żona legendarnego piosenkarza Franka Sinatry. Zmarła w piątek w wieku 101 lat – poinformowała na Twitterze jej córka, również Nancy Sinatra.

100 lat temu urodził się Frank Sinatra. Legenda amerykańskiej muzyki

Obdarzony niepowtarzalnym, magicznym głosem. Jeden z najlepszych wokalistów wszech czasów. 100 lat temu, 12 grudnia 1915 roku urodził się Frank...

zobacz więcej

„Moja mama odeszła spokojnie w nocy w wieku 101 lat. Była błogosławieństwem i światłem w moim życiu. Dziękuję za wszystko” – napisała 78-letnia Nancy.

Matka piosenkarki była przez 12 lat żoną jednej z największych gwiazd muzyki XX wieku u progu jego kariery. Spotykali się jako nastolatkowie i pobrali się w kościele katolickim w Jersey City w stanie New Jersey 4 lutego 1939 roku.

Nancy pracowała jako sekretarka i wspierała Franka Sinatrę, wyruszyła z nim w trasę kiedy koncertował z Harrym Jamesem. Zasugerowała też mężowi noszenie charakterystycznie wiązanej muszki, która stała się znakiem rozpoznawczym piosenkarza.

Para, która doczekała się trójki dzieci, rozwiodła się w 1951 roku. Przyczyną były liczne romanse piosenkarza. Dziesięć dni po rozwodzie Sinatra wziął ślub z hollywoodzką gwiazdą Avą Gardner, później był żonaty jeszcze dwukrotnie.

Mimo to Nancy pozostała w przyjaźni z byłym mężem do jego śmierci w 1998 roku. Frank jadał u niej spaghetti i inne włoskie potrawy, w przyrządzaniu których była ekspertką. „Nie ma goryczy, lecz wielki szacunek i sympatia między Sinatrą i jego pierwszą żoną” - pisał dziennikarz Gay Talese w 1966 roku. „Od zawsze był mile widziany w jej domu, a nawet był znany z przychodzenia o dziwnych porach, rozpalania ognia w kominku, leżenia na kanapie i zasypiania na niej”.

Nancy Sinatra nigdy ponownie nie wzięła ślubu i żyła spokojnym życiem w Beverly Hills angażując w działalność charytatywną.

źródło:
Zobacz więcej