IMGW wydało ostrzeżenie przed intensywnymi deszczami i burzami

Intensywne opady deszczu i wysokie prawdopodobieństwo burz w skali mogącej spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia mogą wystąpić w pięciu województwach. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Przybywa ofiar powodzi w Japonii. Pogoda może utrudnić akcję ratunkową

Do 199 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar ulewnych deszczy, powodzi i osunięć ziemi w zachodniej Japonii. Wiele osób jeszcze nie odnaleziono, więc...

zobacz więcej

Intensywne opady deszczu oraz burze – te ostatnie z prawdopodobieństwem 80 proc. – przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na północy i wschodzie Polski. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia, które obowiązują w pięciu województwach: w lubelskim do godziny 20:00 w dniu 14 lipca 2018 r., w mazowieckim do 17:00 w tym samym dniu zaś w łódzkim, podlaskim i warmińsko-mazurskim do 21:00. W województwie występuje również zagrożenie gradobiciem.

Na tym obszarze przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. IMGW zaleca ostrożność i zachęca do śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

źródło:
Zobacz więcej