Po wpisie Trzaskowskiego atakują go nawet zwolennicy. „Zakonnica weszła na pasy”

„Zakonnica weszła na pasy” – tak organizacja „Miasto Jest Nasze” skomentowała dzisiejszy wpis Rafała Trzaskowskiego na Facebooku. To jeden z łagodniejszych komentarzy do piątkowego wpisu polityka PO. Kandydat na prezydenta stolicy zamieścił wspomnienie o Bronisławie Geremku, w którym internauci znaleźli raczej laudację na cześć autora wpisu.

Bronisław Geremek uczył mnie Cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie, po francusku. Był poważny, zadumany i srogi. Dostałem najwyższą notę na roku, bo mój ówczesny francuski nie pozwolił na oratorskie popisy i zmusił do wypowiedzi chłodnej, precyzyjnej i oszczędnej. Profesor lubił konkret. Pamiętam, że referowałem credo Edgara Morina z „Penser l’Europe”. Czułem się, jakbym zdawał egzamin życia u biblijnego patriarchy z obrazów Rembrandta. Książkę zrozumiałem 10 lat później. A kiedy w 2015 roku wręczałem Edgarowi Morinowi nagrodę na szczycie ministrów europejskich Trójkąta Weimarskiego w Paryżu, miałem nieodparte wrażenie, że z obrazów zawieszonych na ścianie pałacu przy Quai d’Orsay spogląda na mnie lekko rozbawiony profesor. A jednak warto było czytać Morina – napisał Rafał Trzaskowski na swoim facebookowym profilu.


Wpisy poruszyły internautów, i to nie tylko przeciwników Trzaskowskiego, ale przede wszystkim jego zwolenników. – To po prostu esencja kabotynizmu. Rafał opamiętaj się bo musimy na Ciebie głosować – napisał Rafał Oracz.


Francis Omolekan napisał z kolei: Rafał - Patryk: 0-1. Polecam zaprzestania takich górnolotnych postów, bo kolega w dresie nie robiąc nic weźmie Warszawę... Równie ostro napisał inny internauta: „ Panie Rafale, nie wiedziałem, że działa Pan w sztabie Patryka Jakiego. Z takimi wpisami, wykonuje Pan dla niego świetną robotę”.


Wpis Trzaskowskiego skomentowało stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze”, nawiązując do słów Adama Michnika, że Bronisław Komorowski mógłby przegrać wyścig o fotel prezydencki z Andrzejem Dudą tylko wtedy, gdyby „po pijanemu potrącił na pasach niepełnosprawną zakonnicę w ciąży”. – „Zakonnica weszła na pasy @trzaskowski_ czuje #bul. – stwierdziło „Miasto Jest Nasze”.

Co ciekawe, wpis Rafała Trzaskowskiego poruszył także dziennikarzy „Gazety Wyborczej”. Wojciech Czuchnowski przekazał dalej tweeta autorstwa „Anonimowego Internauty”, który tak radził politykowi PO: „Na miejscu @trzaskowski_ oprócz Morina poczytałbym też Machiavellego i Sun Tzu, bo wygląda, że prze...bie te wybory z kretesem”.

Politykowi dostało się także od naTemat. – Rafale Trzaskowski (@trzaskowski_), wyłącz internet i weź się do roboty. Właśnie pokazałeś, dlaczego nie ogarniasz – takim apelem dziennikarze portalu zachęcali czytelników do przeczytania o kontrowersyjnym wpisie.

źródło:
Zobacz więcej