Ustawiali milionowe przetargi. CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa

Prezydenta Żyrardowa (woj. mazowieckie) i dwóch biznesmenów zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Trwają przeszukania i czynności z zatrzymanymi.

Płatna protekcja, powoływanie się na wpływy w służbach. Areszt dla biznesmena

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla związanego z działaniami na niekorzyść GetBack biznesmena....

zobacz więcej

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził zatrzymanie tych trzech osób.

– Agenci z warszawskiej delegatury Biura zatrzymali prezydenta miasta i dwóch przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego; z Rewala i Gryfic – powiedział.

Przeszukania objęły m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta Żyrardowa, mieszkania i pracy zatrzymanych osób – w sumie kilkanaście miejsc.

– Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu będącej własnością Żyrardowa oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa – podał.

Według Kaczorka chodzi o grunty w pobliżu nadmorskiej plaży, na których znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta.

Kaczorek poinformował, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie usłyszą zarzuty. Zaznaczył, że czynności w tej sprawie nadal trwają, a samo śledztwo ma wiele wątków.

źródło:

Zobacz więcej