Maciej Biernat prezesem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Maciej Biernat (fot. tt/@PWPW_SA)

Maciej Biernat został powołany na stanowisko prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Nowy prezes został wybrany przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych stawia pomnik smoleński?

W Warszawie jeszcze w tym roku ma stanąć pomnik smoleński. Nie chodzi jednak o pomnik przy Krakowskim Przedmieściu, o który od dawna starają się...

zobacz więcej

Maciej Biernat jest z wykształcenia prawnikiem.

„Ukończył również podyplomowe studia menedżerskie z zarządzania i finansów oraz wyceny nieruchomości. Zarządzał spółkami z branży przemysłu, budownictwa, finansów oraz funduszem private equity” – napisano w komunikacie wydanym przez firmę.

W latach 2016-18 był związany z Grupą PKP Cargo oraz Grupą AWT B.V. - zarządzał czeską spółką Grupy, WT Rekultivace A.S.

Biernat przez wiele lat pracował też w branży finansowej, głównie w obszarze finansowania projektów komercyjnych.

„W latach 2006-10 był dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu spółki Immoconsult Leasing Polska sp. z o.o. należącej do Austriackiego Związku Banków Spółdzielczych ÖVAG. Odpowiedzialny za strategię Grupy Immoconsult Leasing GmbH. Wcześniej związany z Bank Austria Creditanstalt i HypoVereinsbank (HVB)” - napisano.

źródło:

Zobacz więcej