Pozowała do zdjęć z rekinami. Jeden z nich posmakował krwi

19-latka przyznaje, że miała szczęście, że nie straciła ręki (fot. tt/ABC13 Houston)

19-latka z Kalifornii pozowała do zdjęć z rekinami, kiedy jeden z nich ugryzł ją w nadgarstek i zaczął wciągać pod wodę. Ojciec jej chłopaka wykonał kilka zdjęć podczas ataku i uchwycił moment, w którym półtorametrowy drapieżnik zaciska szczęki na ręce nastolatki. Choć atak wyglądał groźnie, skończyło się na niewielkich obrażeniach.

„Maszyna do zabijania” w Morzu Śródziemnym. Żarłacz ludojad u wybrzeży Hiszpanii

Po raz pierwszy od ponad 40 lat w pobliżu Majorki - jednej z hiszpańskich wysp na Morzu Śródziemnym wchodzących w skład archipelagu Balearów -...

zobacz więcej

19-letnia Katarina Zarutskie studiuje pielęgniarstwo, amatorsko zajmuje się modelingiem. Prowadzi popularny profil na Instagramie i to tam właśnie chciała się pochwalić zdjęciami w towarzystwie rekinów.

Jednak w czasie, gdy pozowała do zdjęć w ich otoczeniu, jeden nich zacisnął szczęki na jej nadgarstku.

– Miał mój nadgarstek w swoich szczękach i czułam, jak jego zęby wbijają się głęboko w moją rękę – powiedziała Zarutskie NBC News.

– Zostałam wciągnięta pod wodę na kilka sekund, a potem wyrwałam mój nadgarstek z szczęk rekina tak szybko, jak tylko mogłam – mówiła.

Po tym, jak się uwolniła, natychmiast odpłynęła – trzymając zranioną rękę nad wodą, by krew nie kusiła innych drapieżników –i wydostała się z oceanu.

– W takim momencie w ciele jest mnóstwo adrenaliny i po prostu musisz się wydostać z sytuacji, ale udało mi się zachować ogromny spokój – mówiła 19-latka.

Kalifornijka przyznaje, że miała szczęście, że nie straciła ręki; jednak pytana, czy będzie jeszcze pływać z rekinami, mówiła: „Niczego nie żałuję i zrobiłabym to jeszcze raz”.

Zaznaczyła jednak, że ta sytuacja była dla niej lekcją, z której wyciągnęła wnioski.

źródło:
Zobacz więcej