RAPORT

Pogarda

„Uchodźcy, którzy wyjeżdżają do swych krajów na wakacje, nie będą mogli wrócić”

We Włoszech przebywa pół miliona nielegalnych imigrantów, których nie chcą przyjąć ich macierzyste kraje (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)
We Włoszech przebywa pół miliona nielegalnych imigrantów, których nie chcą przyjąć ich macierzyste kraje (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)

Najnowsze

Popularne

– Osoby mające status uchodźcy, które wyjeżdżają na wakacje do swoich krajów, nie będą mogły wrócić do Włoch – oświadczył minister spraw wewnętrznych tego kraju Matteo Salvini. We Włoszech przebywa pół miliona nielegalnych imigrantów.

Włochy już nieatrakcyjne. Przemytnicy migrantów mają nowy kierunek

Przemytnicy migrantów zorientowali się, że szlak przez Libię do Włoch i Grecji jest coraz trudniejszy do sforsowania. Europejska Agencja Straży...

zobacz więcej

Salvini powiedział, że chodzi o tysiące osób, które otrzymały azyl we Włoszech.

– Jeśli ktoś otrzymuje status uchodźcy, bo ucieka przed głodem, wojną i zarazą, a potem na kilka miesięcy wyjeżdża do domu na wakacje, to jest to zdumiewające – zauważył szef włoskiej dyplomacji.

Zapowiedział, że wkrótce rząd wyda dekret, na mocy którego takie osoby nie będą wpuszczane do Włoch. Ujawnił, że na unijnym szczycie ministrów spraw zagranicznych w Insbrucku zaproponował, by Unia Europejska uzależniła wszelkie nowe umowy z państwami, z których do Europy przybywają migranci, od gotowości tych krajów do przyjmowania swoich obywateli uznanych za migrantów ekonomicznych.

Salvini stwierdził, że propozycja spotkała się z aprobatą.

Szef włoskiej dyplomacji wyjaśnił, że w jego kraju przebywa pół miliona nielegalnych imigrantów, których nie chcą przyjąć ich macierzyste kraje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej