Koniec piękności w transmisjach! Cenzura FIFA? [WIDEO]

W trakcie meczów mundialu mają być rzadziej pokazywane kobiety. Według radia Echo Moskwy FIFA ocenia takie ujęcia jako przejaw seksizmu; rekomendowała stacjom telewizyjnym, aby zrezygnowały z ujęć kobiet w transmisjach.

Znalazł się w oku cyklonu i został najsłynniejszym fotoreporterem świata

Yuri Cortez długo był tylko „jednym z wielu”. Szef meksykańskiej agencji fotograficznej jeździł po Rosji i – jak reszta kolegów z branży –...

zobacz więcej

Niezależni komentatorzy zwracają uwagę, że choć FIFA martwi się o przestrzeganie zasad, to jednak zorganizowała mundial w kraju, w którym władze łamią prawa człowieka i wolności obywatelskie.

Przypominają także, że Rosja anektowała Krym, wspiera separatystów w Donbasie i ingeruje w wewnętrzne sprawy innych państw.

Przed mundialem FIFA zapowiadała, że turniej ma się odbywać bez polityki, rasizmu i ksenofobii. Specjalne brygady inspektorów fotografowały trybuny i zapisywały każdy okrzyk kibiców.

Od pierwszego meczu FIFA nie szczędziła reprezentacjom ostrzeżeń i kar finansowych. Kilka drużyn zostało ukaranych za wznoszone przez sympatyków futbolu okrzyki polityczne i za używanie nieprzyzwoitych słów.

Drużynę Serbii ukarano za hasło „Kosowo to Serbia”, a Chorwatów za okrzyk „Chwała Ukrainie”.

Według niezależnych komentatorów Inspektorzy FIFA wyczuleni na rasizm i politykę nie zwrócili uwagi na dławienie przez rosyjskie władze wolności obywatelskich i prowadzenie działań destabilizujących sytuację na świecie.

źródło:
Zobacz więcej