RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziwne zachowanie Junckera podczas szczytu NATO. Rzecznik KE wyjaśnia [WIDEO]

Jean-Claude Juncker po raz kolejny zwraca na siebie uwagę. W czwartek media obiegł film, na którym widać, że w trakcie szczytu NATO w Brukseli przewodniczący Komisji Europejskiej ledwo trzymał się na nogach. W piątek głos w tej sprawie zabrał rzecznik KE: to była rwa kulszowa.

Na filmie zarejestrowanym przez agencję AP w środę, przed uroczystą kolacją przywódców państw Sojuszu w Brukseli wyraźnie widać, że Juncker ma problemy z utrzymaniem pionu. Chwiejącego się polityka podtrzymywać musiał m.in. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Część towarzyszących szefowi KE obecnych wygląda na wyraźnie skonsternowanych.Rzecznik KE Margaritis Schinas powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że w środę szef KE cierpiał z powodu „bardzo bolesnego ataku rwy kulszowej”. – Szef KE publicznie przyznał, ze rwa kulszowa ma wpływ na jego poruszanie się. To właśnie się stało w środę – wyjaśnił Schinas.

Dodał, że Juncker chce podziękować premierowi Holandii Markowi Rutte i premierowi Portugali Antonio Coście za pomoc w tych „bolesnych momentach”.

– Szef KE bierze leki i czuje się lepiej – powiedział. Poinformował, że przyszłym tygodniu Juncker ma bardzo napięty program pracy, ale zamierza go zrealizować. Zaznaczył, że nie może powiedzieć, czy Juncker przyjmował w środę jakieś środki farmakologiczne. Przyznał jednocześnie, że przewodniczący zażywa leki, które są związane z chorobą.

Juncker przewodniczy KE od 2014 r. Wcześniej, w latach 1993-2013 był premierem Luksemburga.

W przeszłości zasłynął z wielu ekscentrycznych zachowań m.in. przymierzał premierowi Grecji Alexisowi Ciprasowi swój krawat, klepał po brzuchu belgijskiego polityka Karla-Heinza Lambertza i nazywał Viktora Obrana „dyktatorem”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej