27-latek wypadł przez okno. W mieszkaniu – ciało matki

Osiedle Tysiąclecia w Katowicach (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

27-letni mężczyzna wypadł przez okno z 18. piętra na katowickim osiedlu Tysiąclecia. Zginął na miejscu. W mieszkaniu znaleziono ciało jego matki. Sprawę bada prokuratura.

Położyli nieprzytomnego na torach. Chcieli upozorować samobójstwo

Dwaj mężczyźni odpowiedzą wkrótce przed katowickim sądem w sprawie śmierci 24-latka z Orzesza, znalezionego w listopadzie zeszłego roku w pobliżu...

zobacz więcej

Funkcjonariusze komisariatu Katowice VII otrzymali informacje o zdarzeniu we wtorek w nocy. Policjanci ustalili, gdzie mieszkał 27-latek; w mieszkaniu znaleźli ciało jego matki.

Jak dowiedział się portal tvp.info, drzwi były zamknięte. Z wstępnych ustaleń wynika, że 27-latek wyskoczył przez okno mieszkania na 18. piętrze, natomiast 69-letnia kobieta została zamordowana. Prokuratura nadzoruje śledztwo z Art. 151, czyli o zabójstwo i nakłanianie do samobójstwa.

– Zostało wszczęte śledztwo, zlecono dwie sekcje zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej. Wstępna wersja jest taka, że było to rozszerzone samobójstwo, ale musimy poczekać do poniedziałku na wstępne wyniki sekcji zwłok – przekazała prokurator Aneta Paciorek, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód.

Samobójstwo rozszerzone to zachowanie złożone z zabójstwa (lub zabójstw) oraz samobójstwa, połączonych szczególnym, emocjonalnym związkiem przyczynowo-skutkowym.

źródło:
Zobacz więcej