Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wiemy, o czym prezydent Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej po szczycie NATO w Brukseli (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Odbyłem wczoraj dwie rozmowy z panem prezydentem Donaldem Trumpem. Rozmawialiśmy przede wszystkim o tych kwestiach, które nas w tych relacjach bezpieczeństwa najbardziej dotyczą. Rozmawialiśmy o współpracy militarnej, oczywiście. Rozmawialiśmy o zwiększeniu obecności armii Stanów Zjednoczonych na terenie Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda na czwartkowej konferencji prasowej po zakończeniu szczytu NATO w Brukseli.

Stoltenberg: Liczę, że ośmiu członków NATO wyda na obronność minimum 2 proc. PKB

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg liczy, iż jeszcze w tym roku osiem krajów NATO będzie wydawało na obronność minimum 2 proc. PKB. Obecnie...

zobacz więcej

– Rozmawialiśmy także o kwestii kolejnych zakupów uzbrojenia ze Stanów Zjednoczonych, a więc o infrastrukturze bezpieczeństwa tej militarnej. W tym kierunku szły nasze rozmowy – dodał prezydent Duda.

Na pytanie dziennikarza o termin wizyty w Stanach Zjednoczonych, prezydent Andrzej Duda powiedział, że wizyta „odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu”.

– W tej chwili są ostatnie ustalenia odnośnie do mojej wizyty w Waszyngtonie – dodał.

Przywódcy 29 państw członkowskich NATO i wielu krajów partnerskich spotkali się w środę i czwartek na szczycie w nowej siedzibie Sojuszu w Brukseli. Podejmowali decyzje dotyczące wzmocnienia zdolności odstraszania i obrony NATO, nasilenia walki z terroryzmem i bardziej sprawiedliwego podziału obciążeń wewnątrz Sojuszu.

źródło:
Zobacz więcej