Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski (fot. PAP/Marcin Bednarski)

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski – poinformował w oficjalnym komunikacie portal „Łączy nas piłka”. Prezentacja trenera odbędzie się 23 lipca na PGE Narodowym.

Jedyny selekcjoner, który pokonał Niemcy. Bilans Nawałki

Adam Nawałka poprowadził Polskę w 50. meczach w tym w ćwierćfinale Euro 2016 oraz w pamiętnym meczu, w którym Polska pokonała Niemcy 2:0.

zobacz więcej

Taki wybór to niewątpliwie spore zaskoczenie: za kulisami mówiło się, że najbardziej prawdopodobna jest opcja zagraniczna, a faworytami bukmacherów pozostawali Włosi: Gianni De Biasi i Cesare Prandelli oraz Chorwat Slaven Bilić. Padło jednak na Polaka.

Brzęczek to były kapitan reprezentacji, jeden z piłkarzy znajdujących się na krótkiej liście tych, którym w biało-czerwonych barwach udało się strzelić gola na Wembley.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, niemal od razu zajął się pracą trenerską. Zaczynał jako asystent w Polonii Bytom, później wrócił do rodzinnej Częstochowy, gdzie z tamtejszym Rakowem pracował ponad cztery lata. W powszechnej świadomości, długo pozostawał jednak tylko „wujkiem Kuby Błaszczykowskiego”.

Po nieudanych przygodach w Lechii Gdańsk i GKS Katowice, w lipcu 2017 roku dostał szansę poprowadzenia Wisły Płock. W małym klubie, bez mistrzowskich aspiracji i szalonych oczekiwań, 47-letni trener poczuł się jak ryba w wodzie. „Nafciarze” grali piłkę szybką, efektowną, kończąc poprzedni sezon na zaskakująco wysokim piątym miejscu.

W Brzęczka uwierzono na tyle, że przez długi czas łączono go nawet z pracą w zespole mistrza Polski – Legii Warszawa. Na to działacze płockiego zespołu się jednak nie zgodzili. Gdy przyszła jednak oferta z Polskiego Związku Piłki Nożnej, hamować swojego trenera już nie mogli…

W nowej roli Brzęczek zostanie zaprezentowany podczas specjalnej konferencji prasowej, którą zaplanowano na 23 lipca. Pierwszy mecz pod jego wodzą kadra rozegra natomiast 11 września we Wrocławiu. Rywalem Polaków będą Irlandczycy.

źródło:
Zobacz więcej