Noże, maczety, siekiery. Czterej gangsterzy usłyszeli zarzuty

Członkowie grupy zajmowali się m.in. popełnianiem przestępstw przeciwko osobom działającym w innych grupach przestępczych (fot. cbsp.policja.pl)

Rozboje, pobicia, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej – to niektóre z prokuratorskich zarzutów, które usłyszały cztery osoby zamieszane w przestępczą działalność. Grupa działała na terenie województwa zachodniopomorskiego. W trakcie przeszukań policjanci skonfiskowali m.in. noże, maczety, pałki teleskopowe, siekiery, a także paralizator.

Szajka oszustów rozbita. Odzyskano biżuterię o ogromnej wartości

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę, która oszukiwała warszawskich emerytów metodą „na policjanta” oraz „na prokuratora”. Zatrzymano...

zobacz więcej

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie nadzoruje śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Działała ona co najmniej od października 2015 r. do końca października 2017 r.

Członkowie grupy zajmowali się m.in. popełnianiem przestępstw przeciwko osobom działającym w innych grupach przestępczych.

Funkcjonariusze CBŚP ze Szczecina przy wsparciu funkcjonariuszy z Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania, a także biura operacji antyterrorystycznych KGP oraz biura kryminalnego KGP, zatrzymali cztery osoby zamieszane w przestępczy proceder, w tym dwóch liderów grupy; Mirosława B. ps. „Dziobak” oraz Rafała M. ps. „Kulturysta”. Wśród zatrzymanych jest trzech Polaków i jeden Ukrainiec.

W trakcie przeszukań zabezpieczono m.in. noże, maczety, pałki teleskopowe, siekiery, a także paralizator.

Wobec przestępców prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Jeszcze w czwartek mają zostać rozpoznane przez sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.
(fot. cbsp.policja.pl)

źródło:

Zobacz więcej