Oberwanie chmury w Poznaniu. Strażacy mieli pełne ręce roboty

Strażacy usunęli już szkody spowodowane ulewą (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

Blisko 130 razy interweniowali w środę wielkopolscy strażacy po ulewnych deszczach, które wieczorem przeszły nad regionem. Najwięcej pracy mieli w rejonie Poznania.

Przybywa ofiar powodzi w Japonii. Pogoda może utrudnić akcję ratunkową

Do 199 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar ulewnych deszczy, powodzi i osunięć ziemi w zachodniej Japonii. Wiele osób jeszcze nie odnaleziono, więc...

zobacz więcej

W stolicy Wielkopolski woda zalała część trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju i składy musiały jeździć objazdami. Na jednej z ulic pod samochodem zarwała się jezdnia. Strażacy wypompowywali też wodę z zalanej szkoły przy ul. Rycerskiej, z piwnic szpitala przy ul. Przybyszewskiego oraz z pomieszczeń stadionu miejskiego.

Poza Poznaniem i okolicznymi gminami, strażacy interweniowali też m.in. w Krotoszynie i Kościanie. W Krotoszynie woda zalała parking i dojazd do szpitalnego oddziału ratunkowego. W okolicach Lubonia zalana została droga krajowa nr 5. W kilku miejscach pod wiaduktami woda uwięziła auta.

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt poinformował, że nie było osób poszkodowanych.

– Wszystkie działania wykonywane w związku z ulewnymi deszczami zostały już zakończone – poinformował rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.

źródło:
Zobacz więcej