Hollywood nakręci film o chłopcach uwięzionych w jaskini

AFP informuje, że o akcji ratowniczej 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii, zostanie nakręcony hollywoodzki film.

Wszystkie osoby uwięzione w jaskini zostały uratowane

Dwunasta osoba została wyprowadzona na powierzchnię z zalanej jaskini w północnej Tajlandii - podaje Kyodo. W jaskini pozostaje jeszcze jedna osoba.

zobacz więcej

Produkcją zajmie się chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA. Takie informacje podał na Twitterze jeden z dyrektorów firmy Michael Scott, który mieszka w Tajlandii i był naocznym świadkiem zdarzenia w prowincji Chiang Rai na północy kraju.

Studio obecnie prowadzi rozmowy z aktorami, scenarzystami i potencjalnymi inwestorami - przyznał w rozmowie z dziennikiem „The Wall Street Journal” współzałożyciel Pure Flix David A.R. White.

W oświadczeniu na stronie firmy napisano, że „Pure Flix wspólnie z całym światem dziękuje Bogu za wysłuchanie naszych modlitw o powodzenie akcji ratunkowej” w Tajlandii.

23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dniach poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie. W ramach skomplikowanej operacji, w której uczestniczyły dziesiątki ratowników i którą śledzili ludzie na całym świecie, wszystkich uwięzionych udało się wydobyć na powierzchnię; ostatnia grupa wyszła z jaskini 10 lipca.

źródło:
Zobacz więcej