Poczta Polska chce być Narodowym Operatorem Cyfrowym

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że usługa cyfrowej korespondencji może ruszyć w przyszłym roku (fot. Shutterstock/Mirco Vacca)

Poczta Polska chce zostać Narodowym Operatorem Cyfrowym. Jego zadaniem będzie obsługa korespondencji między administracją państwową a obywatelami.

Robert Lewandowski na znaczku pocztowym. „Jest idolem młodych piłkarzy i kibiców”

Znaczek pocztowy z wizerunkiem kapitana polskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego wprowadziła do obiegu – w czwartek, w dniu inauguracji...

zobacz więcej

Wiceprezes spółki technologicznej Poczty Polskiej Evnelo Michał Putkiewicz powiedział, że już teraz operator jest w stanie dostarczać korespondencję za pośrednictwem internetu. Dodał, że Poczta weźmie udział w konkursie, jeżeli taki będzie rozpisany.

Putkiewicz wyjaśnił, jak technicznie wyglądałoby dostarczanie korespondencji z urzędu do klienta. Z możliwości skorzystają ci, którzy będą posiadali specjalne elektroniczne skrzynki doręczeniowe.

Ci, którzy nie będą mieć skrzynek elektronicznych, tak jak do tej pory otrzymają wydrukowaną korespondencję.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że usługa cyfrowej korespondencji może ruszyć w przyszłym roku. W pierwszej kolejności ma objąć przesyłki resortu. Później metoda ma być użyta w wymiarze sprawiedliwości.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób państwo wybierze tego operatora. Administracja może wyznaczyć go sama lub rozpisać konkurs na wykonanie usługi.

źródło:
Zobacz więcej