Wypełzł z terrarium. Szukali go kilka dni. Znalazł się w zaroślach

Dwumetrowy wąż nie uciekł zbyt daleko (fot. Shutterstock/Natalia Kuzmina)

11-letnia samica boa dusiciela uciekła w piątek z terrarium w Bydgoszczy. Przez kilka dni okoliczni mieszkańcy drżeli, a służby szukały zbiega. – Poszukiwaną niedaleko miejsca ucieczki odkryła sąsiadka – mówi portalowi tvp.info asp. Piotr Duziak z KWP w Bydgoszczy.

Może pływa w Wiśle, może siedzi na drzewie. Gdzie jest pyton, nie wie nikt

Policja patroluje kilkukilometrowy odcinek nabrzeża Wisły w okolicach Konstancina-Jeziorny. Kilka dni temu właśnie tam znaleziono kilkumetrową...

zobacz więcej

Mieszkańcy bydgoskiego Czyżkówka mogą odetchnąć z ulgą. Po południo odnaleziono węża, który uciekł z domu przy ul. Charzykowskiej.

Z relacji właściciela wynikało, że 11-letnia samica węża boa dusiciela przesunęła szybę w terrarium i zbiegła na dwór przez otwarte okno. Od tamtej pory była jednym z najpilniej poszukiwanych zwierząt w okolicy.

Gad wpadł w oko sąsiadce. – Leżał w zaroślach nieopodal miejsca ucieczki – wyjaśnia asp. Piotr Duziak z KWP w Bydgoszczy.

Zbiega złapał właściciel; poinformował o tym natychmiast policję.

Funkcjonariusze byli nieprzejednani. Przekazali do sądu wniosek o ukaranie właściciela. Za tego rodzaju wykroczenie może grozić grzywna, nagana a nawet areszt.

źródło:
Zobacz więcej