Pogoda nie będzie rozpieszczać. Silne burze i obfite deszcze

Pogoda w najbliższych dniach ma być ciepła (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed burzami i obfitymi deszczami, które w najbliższych dniach mogą wystąpić w prawie całej Polsce. Pomimo chmur i opadów ma być jednak ciepło.

IMiGW ostrzega: ulewy i burze na znacznym obszarze kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że dziś i jutro na znacznym obszarze kraju mogą wystąpić silne opady deszczu, a miejscami także...

zobacz więcej

Zagrożenie burzami dotyczy 14 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubuskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego i podlaskiego.

W środę zachmurzenie umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, w Wielkopolsce do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. w części zachodniej wybrzeża i krańcach zachodnich Polski do 28 st. na wschodzie kraju. Wiatr na ogół słaby, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, głównie na południu i północnym wschodzie. Przelotne opady deszczu i burze wystąpią głównie na obszarze od Pomorza Zachodniego, przez centrum kraju, po Podkarpacie. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm na Pomorzu Zachodnim i Mazowszu. Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st., chłodniej miejscami w rejonach podgórskich: od 10 st. do 12 st.

W czwartek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami na południowym wschodzie i wschodzie. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, głównie w północnej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm lokalnie na północnym zachodzie. Temperatura maksymalna od 19 st. na terenach podgórskich, 20 st. na wybrzeżu i krańcach zachodnich, do 25 st. na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

źródło:
Zobacz więcej