Bójka w centrum miasta. Policja musiała oddać strzały

Podejrzany potrącił autem jednego z funkcjonariuszy (fot. TVP Info)

Strzałami zakończyła się interwencja policji po bójce na Dolnym Mieście w Gdańsku. Po przyjeździe na miejsce, na klatce schodowej funkcjonariusze znaleźli pobitego mężczyznę i ruszyli w pogoń za napastnikiem.

Atak na policjanta i strzały na warszawskiej Ochocie

Kilku mężczyzn wyszło z salonu gier w rejonie ulicy Kopińskiej i zaczęło się bić. Jeden z nich miał grozić innym użyciem broni. Bójkę zauważył...

zobacz więcej

Policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce u zbiegu ulic Jaskółczej i Śluza we wtorek około godz. 19. Gdy dotarli pod wskazany adres zobaczyli zakrwawionego mężczyznę, od którego dowiedzieli się, że sprawca uciekł. Ustalono, że może mieć broń lub inne niebezpieczne narzędzie.

Po udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i wezwaniu pogotowia funkcjonariusze zaczęli szukać napastnika. Zauważyli, że podejrzany wsiada do zaparkowanego samochodu. Nie reagował na polecenia policjantów, potrącił jednego z nich i zaczął uciekać.

St.asp. Mariusz Chrzanowski, rzecznik KMP w Gdańsku wskazał, że mundurowi byli zmuszeni do użycia broni. Oficer dyżurny przekazał informację o pościgu za mężczyzną do wszystkich patroli i kierowca golfa został zatrzymany.

Radio Gdańsk informuje, że cały czas trwają policyjne czynności w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej