Wojna handlowa trwa. USA nałożą kolejne cła na chińskie produkty

Wojna na cła między USA a Chinami trwa od wielu miesięcy (fot. Shutterstock/cybrain)

Waszyngton nałoży na chińskie produkty dodatkowe cła o wartości 200 mld dolarów. Reprezentant Stanów Zjednoczonych ds. Handlu Robert Lighthizer poinformował, że na dobra importowane z Chin zostaną nałożone dodatkowe, 10-proc. cła.

Chiny wprowadzają cła odwetowe. „Największa wojna handlowa w historii”

Nakładając 25-procentowe cła na chiński eksport wart 34 mld dolarów rocznie, USA rozpoczęły największą wojnę handlową w historii – ocenił w piątek...

zobacz więcej

Zarządzenie będzie obowiązywało od września. W zeszłym tygodniu USA nałożyły 25-proc. cło na chiński eksport. Wartość tego kroku wyniosła 34 mld dolarów rocznie. Taryfy miały być dla Pekinu karą za wymuszanie od zagranicznych firm transferu technologii.

Chińskie władze poinformowały, że natychmiast po wprowadzeniu amerykańskich ceł weszły w życie taryfy odwetowe na produkty sprowadzane do Chin z USA. Nie podano jednak szczegółów dotyczących liczby i wartości towarów.

Prezydent Donald Trump zapowiadał, że Stany Zjednoczone mogą docelowo nałożyć na chińskie produkty cła o wartości przekraczającej 500 mld dolarów. Tyle w przybliżeniu wynosił cały chiński eksport do USA w minionym roku.

źródło:
Zobacz więcej