Imigranci zaatakowali załogę włoskiego statku

Migranci zbuntowali się i zaatakowali załogę (fot. REUTERS/Antonio Parrinello)

Migranci, uratowani u wybrzeży Libii przez włoski statek, zaatakowali jego załogę. Obawiali się, że zostaną przetransportowani do Trypolisu. Z pomocą marynarzom przyszła jednostka włoskiej straży przybrzeżnej.

Kolejny statek z migrantami błąka się po morzu. Malta go nie wpuści

Premier Malty wezwał załogę statku organizacji pozarządowej Lifeline, który stoi w połowie drogi między Maltą a Libią z ponad 200 uratowanymi...

zobacz więcej

Minionej nocy statek „Vos Thalassa”, pływający pod włoską banderą i należący do prywatnej francuskiej platformy wiertniczej, podjął z uszkodzonej łodzi 66 migrantów. Zrobił to wbrew dyspozycjom zbliżających się jednostek libijskiej straży przybrzeżnej.

W związku z tym włoskie MSW zapowiedziało, że statek nie będzie przyjęty w żadnym włoskim porcie, a migranci powinni być przeniesieni na pokład libijskich patrolowców. Wówczas migranci zbuntowali się i zaatakowali załogę, która zabarykadowała się na mostku kapitańskim i wezwała pomoc.

Na miejsce przybył okręt włoskiej straży przybrzeżnej. Żołnierze stłumili bunt i wzięli migrantów na pokład. Przypuszczalnie zostaną oni przewiezieni na Sycylię, gdzie zostanie przeprowadzone śledztwo.

źródło:
Zobacz więcej