RAPORT

Tusk kontra Tusk

Jarosław Kaczyński: KE nie złamie polskiej woli dokończenia reformy

„Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens” – uważa prezes PiS (fot. PAP/Marcin Kmieciński)
„Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens” – uważa prezes PiS (fot. PAP/Marcin Kmieciński)

„Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo; jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane” – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”.

Jarosław Kaczyński: Szanse na zakończenie sporu z KE oceniam na 80 proc.

– Planujemy dokonać uzgodnionych z Komisją Europejską zmian w przepisach dotyczących sądownictwa – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w...

zobacz więcej

W rozmowie z pismem, której fragmenty opublikowano w niedzielę na portalu wpolityce.pl, a który ukaże się w poniedziałek, Kaczyński wypowiedział się również na temat opozycji, która – jego zdaniem – „łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności”.

„Rzucili przeciwko nam, wszelkie możliwe zasoby, podeptali wszystkie zasady życia parlamentarnego, politycznego” – mówił.

Prezes PiS zaznaczył, że „każda opozycja może być groźna”, a „rywalizacja polityczna w demokracji jest czymś normalnym”. „Niestety nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja”, powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej