RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Zabytkowy Ford Willis trafił do Muzeum II Wojny Światowej

Zabytkowy Ford Willis ma 74 lata i wciąż jest na chodzie. (fot. TVP3 Gdańsk)

Oryginalny Ford Willis używany w siłach wojsk sprzymierzonych trafił do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dołączył tym samym do będącego już w zbiorach muzeum Dodge'a. Willis ma 74 lata i wciąż jest na chodzie.

„Muzeum pomyślane przez Tuska miało zrównywać ofiary niemieckie i polskie”

– Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na szczęście odzyskało tożsamość i będzie mówić również o polskiej historii i polskim heroizmie. A...

zobacz więcej

Odwiedzających Muzeum II Wojny Światowej witały w piątek przed budynkiem samochody amerykańskiej armii z czasów II wojny światowej. Część z nich to sprzęt należący do Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Hell on Wheels”. I główny bohater dnia – oryginalny, 74-letni Ford Willis, który stał się własnością Muzeum.

Członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali swoje oraz należące do muzeum samochody w przejeździe dookoła placówki. To pierwsza część akcji promocyjnej nowootwartej wystawy czasowej opowiadającej o polskich żołnierzach walczących w szeregach Amerykańskiej Armii.

Do zwiedzania zachęcali także członkowie grupy rekonstrukcyjnej „Wielka Czerwona Jedynka”, którzy w holu muzeum zorganizowali punk werbunkowy U.S. Army.

Wystawa czasowa udostępniona jest zwiedzającym na poziomie –3, w osobnej sali poza wystawą główną. Obejrzeć możemy tam między innymi umundurowanie, fotografie i dokumenty dotyczące amerykańskich żołnierzy polskiego pochodzenia.

źródło:
Zobacz więcej