RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dziecko zatruło się narkotykami. Jego ciotka odpowie za to przed sądem

Badanie toksykologiczne dziecka u wykazało obecność amfetaminy i extasy (fot. Shutterstock/RimDream)
Badanie toksykologiczne dziecka u wykazało obecność amfetaminy i extasy (fot. Shutterstock/RimDream)

Klaudia U., ciotka 14-miesięcznego chłopca, który w styczniu tego roku zatruł się narkotykami, odpowie za to przed sądem. Dziecko, bawiąc się torebką kobiety, znalazło w niej narkotyki, które następnie zażyło. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Legnicy.

Samochody wypełnione po dach haszyszem i marihuaną. Zatrzymano trzech mężczyzn

Na dwa samochody wypełnione po dach narkotykami natrafiła szwajcarska policja na wielopoziomowym parkingu w Zurychu. Funkcjonariusze skonfiskowali...

zobacz więcej

21-letniej kobiecie śledczy zarzucili spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u siostrzeńca oraz posiadanie metamfetaminy i extasy.

W toku śledztwa ustalono, że Klaudia U. mieszkała w Legnicy z matką oraz siostrą i jej rodziną, w tym z 14-miesięcznym synem siostry.

Do zdarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w styczniu tego roku. Chłopiec bawił się torebką ciotki, w której znajdowała się metamfetamina i extasy.

– Podczas tej zabawy dziecko spożyło znajdujące się w niej narkotyki. W pewnym momencie chłopczyk zaczął się dziwnie zachowywać, tracił przytomność, trzęsły mu się ręce. Widząc to jego matka wezwała karetkę pogotowia ratunkowego – podała prokuratura.

Dziecko trafiło na oddział intensywnej terapii noworodków legnickiego szpitala. Było nieprzytomne i miało drgawki. Badanie toksykologiczne moczu wykazało u niego obecność amfetaminy i extasy.

Klaudia U. przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Za przestępstwo spowodowania u dziecka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiecie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi jej kara do trzech lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej