Piotr Duda wygrał proces z Tomaszem Lisem. „Newsweek” musi sprostować

Piotr Duda wygrał z Tomaszem Lisem w Sądzie Najwyższym. Chodzi o artykuł, w którym „Newsweek” napisał, że Duda spędzał luksusowe wakacje na koszt Solidarności. Tygodnik będzie teraz musiał opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji.

Piotr Duda odpowiada na zarzuty o luksusowe pobyty w „Bałtyku”. Przedstawia „14 kłamstw Newsweeka”

- Nie mam zamiaru ani się bronić, ani udowadniać czegokolwiek. Fakty są najważniejsze - powiedział Piotr Duda, odpowiadając na publikację tygodnika...

zobacz więcej

– To były bardzo trudne trzy lata dla mnie, dla mojej rodziny, zresztą także dla związku zawodowego „Solidarność” – mówił Duda. Podkreślił, że „doczekał się sprawiedliwości”.

– Dziękuję tym wszystkim, którzy nie uwierzyli w te bzdury i brednie, insynuacje i kłamstwa w artykule „Newsweeka” – dodał przewodniczący „Solidarności”.

We wrześniu 2015 r. „Newsweek” opublikował tekst Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli o kilku pobytach Dudy w hotelu uzdrowiskowym Bałtyk w Kołobrzegu, należącym do kontrolowanej przez „Solidarność” spółki.

W dzień po publikacji przewodniczący związku zwołał konferencję prasową, podczas której przedstawił „14 kłamstw” na jego temat, które pojawiły się w tekście tygodnika. Zapowiedział wówczas złożenie pozwu przeciwko „Newsweekowi”.

źródło:
Zobacz więcej