RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ciało noworodka w piecu. Matka bawiła się na weselu

Ciało dziecka ma zostać poddane sekcji w celu ustalenia, czy urodziło się żywe (fot.  arch. PAP/Grzegorz Momot)
Ciało dziecka ma zostać poddane sekcji w celu ustalenia, czy urodziło się żywe (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Makabryczne odkrycie w powiecie lubartowskim. W piecu w jednym z domów znaleziono nadpalone ciało noworodka. Jego matką jest mieszkająca w tym domu kobieta.

Zakopali noworodka w ogrodzie, wcześniej zadali mu rany kłute. Sąd bezlitosny

Na kary 15 i 11 lat więzienia skazał łódzki sąd okręgowy 31-letnią Lidię M. i 62-letniego Jerzego G. oskarżonych o zabójstwo noworodka; ciało...

zobacz więcej

Zwłoki noworodka odnaleziono w miejscowości Majdan Kozłowiecki w powiecie lubartowskim. Nadpalone ciało znajdowało się w piecu służącym do ogrzewania domu.

Jak podaje portal Lublin112.pl, przeprowadzone czynności wykazały, że matką dziecka jest mieszkająca w tym domu kobieta. Jej bliscy mieli podejrzewać, że jest w ciąży, do czego jednak ta nie chciała się przyznać.

Kilka dni przed tragedią jej figura wróciła do normy. Rodzina podejrzewała, że kobieta mogła zrobić krzywdę swojemu dziecku; gdy nie było jej w domu, zaczęli przeszukiwać mieszkanie. W piecu natrafili na ciało dziecka.

Policja szybko odnalazła 22-latkę i zatrzymała ją. Kobieta bawiła się ze swoim partnerem na weselu. Oboje zostali przewiezieni na komendę i przekazani do dyspozycji prokuratora.

Ciało dziecka ma zostać poddane sekcji w celu ustalenia, czy urodziło się żywe.

źródło:
Zobacz więcej